#181 2010-11-12 20:36:51

Patrrriko

Stały bywalec

5680670
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 186
Punktów :   

Re: Sezon V - Pytania , prośby i komentarze

zaś na forum było spokojnie a tu przychodzą ludzie i się kłócą


Pain is temporary, glory... lasts forever!

Offline

 

#182 2010-11-12 23:26:05

SANJU

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-10-09
Posty: 3
Punktów :   

Re: Sezon V - Pytania , prośby i komentarze

Czy ja tez moge prosic o wstawienie samych napisow do odcinka 7

Offline

 

#183 2010-11-13 09:39:57

anapaola

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2010-10-08
Posty: 100
Punktów :   

Re: Sezon V - Pytania , prośby i komentarze

amiga najlepiej będzie jak przestaniesz się tu wypowiadać, nie podobają Ci się napisy to oglądaj sobie po hiszpańsku, wyraziłeś swoją opinie raz więc nie powtarzaj jej milion razy, robisz niepotrzebny bałagan, chłopaki odwalają kawał dobrej roboty, dzięki nim wszyscy możemy oglądać ten serial ale oczywiście zawsze po drodze znajdzie się taki szczur co doda kilka swoich "mądrości" .
Jak już mówiłam nie ściągaj tych odcinków jak Cię rażą .

A ja dziękuje chłopakom bo odcinek niesamowity, takimi "wścibskimi" komentarzami się nie przejmujcie, bo naprawde odwalacie kawał dobrej roboty


http://img402.imageshack.us/img402/1074/777ey.jpg

Offline

 

#184 2010-11-13 10:04:26

amiga

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 11
Punktów :   

Re: Sezon V - Pytania , prośby i komentarze

anapaola napisał:

amiga najlepiej będzie jak przestaniesz się tu wypowiadać, nie podobają Ci się napisy to oglądaj sobie po hiszpańsku, wyraziłeś swoją opinie raz więc nie powtarzaj jej milion razy, robisz niepotrzebny bałagan, chłopaki odwalają kawał dobrej roboty, dzięki nim wszyscy możemy oglądać ten serial ale oczywiście zawsze po drodze znajdzie się taki szczur co doda kilka swoich "mądrości" .
Jak już mówiłam nie ściągaj tych odcinków jak Cię rażą .

A ja dziękuje chłopakom bo odcinek niesamowity, takimi "wścibskimi" komentarzami się nie przejmujcie, bo naprawde odwalacie kawał dobrej roboty

Jestem kupę lat starszy niż  ty i raczej nie będziesz mi mówił co mam robić a co nie, w domu kultury nie nauczyli, w szkole też nie to nic nie poradzę.
Jak rozumiem może dla ciebie kurwy i spieprzajcie to normalne słownictwo i cię nie razi ale wyobraź sobie że język polski jest bardziej bogaty niż ten którym się posługujesz.

Kończąc ten wywód (sprawdź w słowniku co ten wyraz oznacza) zacytuję sam siebie:
" Po poziomie odpowiedzi wnioskuję ześ gówniarz więc nie mamy co dyskutować. Do piaskownicy....."

P.S.
Co do "niesamowitości" odcinka to mało w życiu widziałeś żeby piać  z zachwytu akurat nad tym odcinkiem, Były lepsze.

Ostatnio edytowany przez amiga (2010-11-13 10:05:33)

Offline

 

#185 2010-11-13 10:09:50

 thesunniest

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-09-27
Posty: 4
Punktów :   

Re: Sezon V - Pytania , prośby i komentarze

SANJU napisał:

Czy ja tez moge prosic o wstawienie samych napisow do odcinka 7

Ludzie ogarnijcie się,  to jest forum fanów serialu "Internat", a nie koncert życzeń. Zresztą kwestia napisów była poruszana wielokrotnie. Przejrzyj sobie poprzednie wypowiedzi.

anapaola, uważam tak samo

Ostatnio edytowany przez thesunniest (2010-11-13 12:12:19)

Offline

 

#186 2010-11-13 10:55:16

 NiKiEL

Forumowy prowokator

9145973
Skąd: Piotrków Trybunalski
Zarejestrowany: 2010-09-12
Posty: 546
Punktów :   
WWW

Re: Sezon V - Pytania , prośby i komentarze

anapaola i amiga...ludzie nie mam nic do was ale prosze o spokój bo posypią się ostrzeżenia


;******
Forum łączy ludzi ;*** O *

http://img109.imageshack.us/img109/8973/3wr2.png

Offline

 

#187 2010-11-13 16:27:12

 jenny

Profesjonalista

9524526
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-08-27
Posty: 821
Punktów :   
WWW

Re: Sezon V - Pytania , prośby i komentarze

amiga napisał:

jenny napisał:

amiga napisał:

To może jeszcze dorzucę jedną prośbę - MNIEJ WULGARYZMÓW i wątpię czy Jacinta mówi do Pauli i Ewelin -  " ..spieprzajcie.." - naprawdę doceniam pracę tłumaczących ale od tego jest korekcja i wygładzanie, jeszcze jedno - tworząc napisy trzeba uwzględnić przypadki kiedy na ekranie mamy trzy linijki i pojawiają się następne trzy linijki NAD TYMI POPRZEDNIMI - po prostu czas wyświetlania napisów jest za długi a jak napisy są wgrane w film to nic z tym nie można zrobić.
Nie jestem malkontentem tylko kiedyś robiłem napisy więc wiem o czym piszę.
Pozdr.

to mam propozycje: zaoferuj moze swoja pomoc w tworzeniu napisow, skoro masz tyle dobrych rad  i doswiadczenie - zamiast krytykowac zrob cos konstruktywnego. (i wbrez pozora to nie jest jakis przytyk,zeby nie bylo, tylko  taka uwaga) fakt wulgaryzmy w niektorych miejscach troche raza,ale nie jest to znowu tak okropne by nie dal o sie ogladac. chlopaki robia kawal dobrej roboty ,a wole ogladac serial ,w ktorym Jacinta mowi tak do dzieci teraz ,anie czekac rok albo i lepiej na emisje w AXN

Ja się dziwię że nie ma chęci aby tłumaczyć od razu nastęne sezony, po co czekać co tydzień na kolejny jak wszystkie odcinki są już dostępne w sieci.

Niektórym wulgaryzmy nie przeszkadzają,  innym ta; mnie raczej chodzi o samą sztukę tłumaczenia, jak coś robić to dobrze lub wcale, tłumaczyć trzeba możliwie dokładnie ale mając na uwadze też do kogo jest serial skierowany. Dlatego tutaj język rodem z przed budki z piwem bardzo razi.

El Internado to za dobry serial na niechlujne tłumaczenia - gdybym znał  hiszpański to nie było by dyskusji,  ale ktoś mądry kiedyś powiedział: dobry tłumacz musi lepiej znać język ojczysty niż tłumaczony żeby nie pisał za dużo k..w i innych kwiatków jak mu zabraknie słownictwa

Mamm nadzieję że nikogo nie uraziłem ale "niechlujstwu" mówię stanowcze "nie"

no to mowie zaoferuj chlopakomm pomoc i "ocenzuruj" napisy,no ja jednak wogle jak chlopaki tlumacza ,nawet ,jak zdarzaja sie bledy /przeklenstwa,ktore srednio pasuja,niz jkaby mieli nie tlumaczyc wogle

a poza tym ,to ,ze kogos nie raza tak bardzo te wulgaryzmy to nie oznacz,ze samemu sie ich uzywa,sa one poprostu i tak wszech obecne i idzie sie przyzwyczaic. i nie jest to kwestia kultury,badz jej braku.

Ostatnio edytowany przez jenny (2010-11-13 16:30:34)


______________________________________________________

http://www.seloquevisteis.com/wp-content/uploads/2010/12/el-barco-antena3-serie-tv-500x200.jpg

Offline

 

#188 2010-11-13 16:44:50

Black_dream

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 5
Punktów :   

Re: Sezon V - Pytania , prośby i komentarze

Zawsze jak oglądam serial w megavideo to strasznie mi się zacina, muszę czekac jakieś 5 minut, aby zbuforowała mi się minuta odcinku.Ktoś z was też ma ten sam problem, czy to tylko u mnie tak jest?:>

Od Moderatora: Zapewne to wina Twojego Internetu.

Offline

 

#189 2010-11-13 19:32:00

amiga

Nowicjusz

Zarejestrowany: 2010-11-11
Posty: 11
Punktów :   

Re: Sezon V - Pytania , prośby i komentarze

NiKiEL napisał:

anapaola i amiga...ludzie nie mam nic do was ale prosze o spokój bo posypią się ostrzeżenia

A te ostrzeżenie to za co ? Bo akurat nie wiem, mam nie odpowiadać na komentarze  jakiś gówniarzy bo odważyłem się zauważyć pewne wady napisów i zaproponowałem co można poprawić ??
Mówiąc waszym językiem "no bez jaj"
Lub inaczej jest to forum gimnazjalistów i tu kwestia jakości napisów jest bez znaczenia, jeżeli tak, to nie ma sprawy, jako "wapniak" nic tu po moich spostrzeżeniach, adios amigos !

Offline

 

#190 2010-11-13 19:44:32

Mirka

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 155
Punktów :   

Re: Sezon V - Pytania , prośby i komentarze

Myślę, że niektórzy użytkownicy są po prostu nastawieni na kłótnie...

Ludzie to jest Forum i każdy może tutaj wyrazić swoje zdanie... jeżeli coś jest źle to ma prawo zwrócić uwagę (oczywiście w kulturalny sposób bez wyzwisk). Jeśli zaś chodzi o napisy to użytkownik który wstawiał napisy do filmu pisał że robi to po raz pierwszy i moim zdaniem to zwrócenie mu uwagi co jest źle powinno pozytywnie wpłynąć na dalszą jego pracę... więc o co te sprzeczki...
Z kolei jeśli chodzi o Rubena i jego tłumaczenie... to mnie już słów brak... bo mimo wszystko uważam, że nie wpisując wulgaryzmów lub je zmieniając (np. przy rozmowie z dzieciakami zamiast "Spieprzajcie stąd " można było wpisać "zmykajcie stąd") sens wypowiedzi na tym nie straci... Wystarczy tylko troszkę pomyśleć i aż tak dosłownie nie tłumaczyć (w sensie wulgaryzmów) No i idąc wogóle za tym tokiem myślenia jak Ruben to czyżby jakaś wypowiedź nie miała sensu bez przekleństwa... rozumiem sytuacje podczas rozmów osób dorosłych i zdenerwowanych, ale dzieci i przy dzieciach... Może Ruben się troszkę nad tym zastanowi
No i jeszcze pozostaje nam kwestia "retrospekcji" poprzednich odcinków... chyba się zgodzisz ze mną Ruben że mimo iż w "powtórkach: sceny są te same, ale wypowiedzi troszkę się różnią od tych z poprzednich odcinków... co już niektórzy zdążyli zauważyć...


Każdy z nas podejmuje w życiu decyzje, ale czy to te właściwe? czy gdybym wybrała tę drugą opcje byłabym szczęśliwsza? nigdy się tego nie dowiem...
Czy gdybym urodziła się wcześniej byłabym inna, zapewne tak, ale czy lepsza?
Są pytania na które lepiej nie znać odpowiedzi, ponieważ mogą przynieść tylko ból i rozczarowanie...



http://onfaitlebilan.fr/wp-content/uploads/2012/07/dl-gran-hotel-L-jHeSfz.jpeg

Offline

 

#191 2010-11-13 19:56:40

drythm

Początkujący

Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 56
Punktów :   

Re: Sezon V - Pytania , prośby i komentarze

co do retrospekcji to ja sie wypowiem... dopasowanie napisow zajelo mi 30 godzi n z reka na sercu moze innym zajmuje mniej mi dokladnie 30h... jak mial bym robic jeszcze napisy retrospekcji to hmmm okazalo by sie ze przy calym sezonie praca byla by ta sama a jeden odcinek zrobiony mniej... ( mam nadzieje ze rozumiecie o co mi chodzi) a jeszcze trzeba pamietac ze ruben rowniez musial by poswiecic czas na tlumaczenie tego co znow wyciaga w czasie tak zwana produkcje

co do sugesti jak najbardziej przyjelem sugestje do siebie i wiem gdzie sa bledy... ale obejzyjcie odcinek bodajze 4 i sprobojcie nadazyc tam za napisami a jakos nikt nie mial pretensji a skoro tyle osob pisze ze wie jak to sie robi i potrafi zrobic lepiej to zapraszam ja naprawde chetnie odstapie swoja prace... (chodzi o to ze kazdy polak jest najlepszym politykiem i najlepszym trenerem reprezentacji a jakos nasz kraj ani politycznie ani pilkarsko wysoko nie stoi- czemu jak byly poszukiwania ludzi do pomocy to wszyscy specjalisci byli w ukryciu??)

Offline

 

#192 2010-11-13 20:14:42

Mirka

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 155
Punktów :   

Re: Sezon V - Pytania , prośby i komentarze

Co do retrospekcji... to moja sugestia była do Rubena... choć myślę, że równie dobrze może przetłumaczyć w retrospekcjach tylko tam, gdzie dialogi trochę się zmieniają... czyli nie wszystko... a Ruben na pewno sam wyłapie różnice

Z kolei jeśli chodzi Ci o odcinek który robił L'internat FR ze "100% tłumaczeniem Rubena bez lewych napisów" (jak to było napisane na wstępie) to były uwagi, że napisy za szybko znikały i.t.p i.t.d. ale ty może tego nie czytałeś bo o ile się nie mylę wątek został wtedy usunięty i założony na nowo...
Wiem, że łatwiej powiedzieć, ale sztuką jest zrobić coś i to dobrze... ale myślę, że nie ma się co obrażać... użytkownicy na swój sposób chcą Ci pomóc, sami pewnie nie zajęliby się robotą, ale skoro mają uwagi to  w miarę możliwości ich posłuchaj i skorzystaj z rad. Zresztą jakbyś nie zauważył te uwagi nie dotycza tylko Ciebie, ale i tłumacza, więc nie bierz wszystkiego na swoje barki...
Nikt nie mówił, że MUSISZ to zrobić tak i tak... tylko dawali sugestie z których możesz skorzystać, a nie musisz


Każdy z nas podejmuje w życiu decyzje, ale czy to te właściwe? czy gdybym wybrała tę drugą opcje byłabym szczęśliwsza? nigdy się tego nie dowiem...
Czy gdybym urodziła się wcześniej byłabym inna, zapewne tak, ale czy lepsza?
Są pytania na które lepiej nie znać odpowiedzi, ponieważ mogą przynieść tylko ból i rozczarowanie...



http://onfaitlebilan.fr/wp-content/uploads/2012/07/dl-gran-hotel-L-jHeSfz.jpeg

Offline

 

#193 2010-11-13 20:21:05

drythm

Początkujący

Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 56
Punktów :   

Re: Sezon V - Pytania , prośby i komentarze

tylko chodzi mi o to ze przynalem na poczatku ze w 2 miejscach pomyslilem klatki filmu i faktycznie napisy weszly na polowe filmu i to powiedzialem na poczatku... a pozatym nie wiem co i jak dla mnie rada jest napisanie w 10 min 23 s napisy mozna bylo podzielic na dwie czesci wtedy bylo by bardziej przejzyscie... a nie pisanie ogulnikowo bo z takich rad to nic nie wyciagne

Offline

 

#194 2010-11-13 20:41:13

Mirka

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 155
Punktów :   

Re: Sezon V - Pytania , prośby i komentarze

Hmm, myślę, że większość uwag była do Rubena, ale wyszły, jakby były do Ciebie... bo musisz wiedzieć, że Twój poprzednik "minimalizował" wulgaryzmy w wypowiedziach i starał się bardziej obiektywnie przeprowadzać dialogi... chyba wiesz o co chodzi
Jeśli zaś chodzi o to, że napisy w filmie weszły w kadr... sądzę, że inni powinni się wypowiedzieć, bo ja się na tym nie znam i jak dla mnie fakt, że nas uprzedziłeś powinien załatwić sprawę "skarg". A tym, którym nie pasuje niech powiedzą jak to zrobić by było lepiej, a nie tylko będą wytykać błędy...
Poza tym mnie to nie przeszkadzało, byłam zadowolona, że nie muszę co chwilę zatrzymywać filmu by przeczytać wypowiedź danego bohatera


Każdy z nas podejmuje w życiu decyzje, ale czy to te właściwe? czy gdybym wybrała tę drugą opcje byłabym szczęśliwsza? nigdy się tego nie dowiem...
Czy gdybym urodziła się wcześniej byłabym inna, zapewne tak, ale czy lepsza?
Są pytania na które lepiej nie znać odpowiedzi, ponieważ mogą przynieść tylko ból i rozczarowanie...



http://onfaitlebilan.fr/wp-content/uploads/2012/07/dl-gran-hotel-L-jHeSfz.jpeg

Offline

 

#195 2010-11-13 20:51:22

drythm

Początkujący

Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 56
Punktów :   

Re: Sezon V - Pytania , prośby i komentarze

widzisz dla mnie najwazniejsze ze udalo sie zrobic tak ze napisy byly do przeczytania bo tego sie balem... ze zaszybko beda znikaly... mam nadzieje ze to sie udalo

a nie bede zmienial tlumaczenia bo to nie ladnie w stosunku do tlumaczacego...

Ostatnio edytowany przez drythm (2010-11-13 20:51:59)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Ungasan https://www.hotelstayfinder.com/ wellness Ciechocinek pakiety sale szkoleniowe kraków bronowice